| Mircea_Duca_1994 a întrebat:

Am si eu o intrebare.Anul acesta plec in Turcia si nu sunt sigur daca imi trebuie viza ca in Egypt. Puteti sa imi Spuneti si me?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu ai nevoie de viza, aceasta o primesti la granita Turciei.
Detalii vezi si aici:
https://www.mae.ro/travel-conditions/3753

1 răspuns:
| minrest a răspuns:

Nu, nu iti trebuie viza ca in Egipt, iti trebuie ca in Turcia. Doar n-o sa intri cu viza de Egipt. Ca sa stii de acum incolo, ca sa calatoresti in alte tari iti trebuie viza. Exceptie fac tarile Uniunii, unde nu ne trebuie nici pasaport, pentru ca facem parte din Uniune.