| ANIHILATOR a întrebat:

Am și eu o întrebare eu mă pregătesc să plec în Anglia și nu știu cum este şcoala acolo, în România sunt clasa 6-a

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Foxglove13 a răspuns:

Daca esti clasa a 6-a in Romania, inseamna ca esti in liceu (Highschool in Anglia). Scoala in Algia depinde de profil. Din cate stiu, trebuie sa aplici pentru scoala/ liceu.
Cand termini liceul, o sa trebuiasca sa aplici la "colegiu" (college) unde o sa studiezi un profil anume. (practic, la ei clasele 9-12 sunt vazute ca fiind clase de colegiu, in care dupa terminarea lor poti direct sa te angajezi in functie de profilul studiat).
Spor! happy

Răspuns utilizator avertizat