| Unanonimdepetpu a întrebat:

Salut TPU! Am un bilet de zbor pe 16 septembrie cu compania Blue Air, știti cumva dacă m ai zboara sau ceva? Am citit cateva știri și am căutat sa ma informez dar nimic concret mai ales ca nu am primit nici un mesaj de la ei ca s au anulat zborurile

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Îți dai seama că e un haos total la ei acum.

| Unanonimdepetpu explică (pentru suntserios):

Realizez că este un haos total dar totuși poate s au reluat zborurile m ai ales că sunt mii de români ce vor sa vin acasa

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Va maninca pe toti in fund sa plecati din țara mai ales in situatia asta si covid si anularea zborurilor la Blue Air, mai bine anuleaza ti vacanta daca nu vrei sa stai prin aeroport si cu banii luati si fara vacanta.

| Unanonimdepetpu explică (pentru CristiDinBucuresti):

Biletul era cumparat inainte de scandalul acesta cu Blue Air si guvernul + ca sunt intr o tara straina de mai bine de doi ani, nu am plecat pentru vacanta ci pentru munca ...covidul nu are nimic de a face cu asta

| Unanonimdepetpu explică (pentru CristiDinBucuresti):

Chestia m ai e si ca pot cumpăra bilet si la alta companie dar prefer sa știu daca blue air mai circula sa nu impart bani aiurea

| Yuoia a răspuns:

Ai urmarit stirile? Blue Air a suspendat toate zborurile pana la mijlocul lui octombrie.

| Anonimul151 a răspuns:

Compania Blue Air nu mai efectuează nici un zbor până în data de 12 septembrie. Toate zborurile sunt anulate.

Nu au prea anunțat pasagerii că li s au anulat zborurile. Doar pe unii, dar destul de putini.

Dacă trebui sa te întorci în țara poți apela la numărul de telefon pus la dispoziție de către autorități. Vor face zboruri de repatriere.

După data de 12 sept. rămâne de văzut ce se va mai întâmpla.

Cel mai probabil pe 16 septembrie vor zbura. Dar nu se știe 100% sigur.

Compania deja se cam află în insolvență ( faliment), deci nu se prea știu informații dacă aceasta companie va mai rămâne în "viață" sau nu.