| keatarnaveni a întrebat:

As dori sa pun o intrebare si as dori raspunsuri cat mai rapid. Eu am 14 ani si as dori sa plec in Austria la Viena si as dori sa stiu daca plec am nevoie de ceva hartie de la tatal meu care este plecat in Italia, iar parintii mei sunt divortati eu fiind in custodia mamei.

4 răspunsuri:
| roxaa15 a răspuns:

Da, este nevoie si de acordul tatalui

| LiazAdrian a răspuns:

Salut!
Nu poti sa pleci singur, nici macar cu un parinte (infine, poti si cu-n parinte, dar trebuie aprobare de al celalart).
Imi pare rau. dar nu ai cum sa pleci in alta tara, fara sa fii insotit de un adult. Trebuie o căruţă de acte ca sa dovedeasca ca esti al cuiva, ca esti sanatos, e foarte aiurea...

| keatarnaveni explică (pentru LiazAdrian):

De fapt am uitat sa mentionez ca nu ma duc singur ci cu unchiul si cu matusea mea sa imi vizitez verisoara care lucreaza acolo.

| Forevăr a răspuns (pentru keatarnaveni):

Ai putea, dar (cred ca) iti trebuie aprobarea de la amandoi parintii, si-ti trebuie o procura unde scrie cine te insoteste si ate chestii