| spacewalker a întrebat:

As vrea mult sa merg in America. Cum sta treaba cu viza aia? Nu ma pot muta definitiv acolo? Va rog sa-mi explicati. Multumesc!

5 răspunsuri:
| raduradu2014 a răspuns:

Ce sa cauti in America sa te impuste aia rolling on the floor

| digital7shady a răspuns:

E FOARTE greu. Am avut o profa care a mers in Las Vegas(da, Las Vegas laughing ) impreuna cu sotul ei, in urma unei tombole la locul de munca(al sotului, evident). Lucra la o firma internationala de tigari, dar tot au stat vreo 2-3 ore la "interogatoriu", au fost intrebati orice, de la marimea pantofilor pana la rude si tot tacamul. Odata ce ai luat viza(sanse mici) e bine, asta e pasul cel mai greu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu cred ca viza e cea mai mica problema a ta. Ai un loc de munca asigurata acolo? Ai o locuinta asigurata acolo?

| Jeezy a răspuns:

Aplica pentru o viza care se obtine ft usor... daca esti student poti aplica pentru viza J1 si cand esti aici aplici pentru H2B care o prelungesti... pe mine m-au tinut maxim 90 secunde la interviulaughing

| Jeezy a răspuns (pentru raduradu2014):

Cam asa elaughing)...ti-e frica sa iesi din casa fara armalaughing