| IAliveInHell a întrebat:

cat dureaza un drum din Romania pana in Italia?

Răspuns Câştigător
24 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Pe jos? Cu bicicleta? cu masina? Cu trenul? Cu avionul? Da si tu un reper, ca nu e pe bani!

| al3xander a răspuns:

Pai depinde de unde pana unde. eu de la Milano pana la Arad fac 14-15 ore fara oprire, problema este drumul din Romania. cum ai intrat in Ungaria ai autostrada de la mako pana in Italia (pe langa Budapesta->cobori in jos spre Slovenia la Maribor->Ljubljana-> si intri in Italia prin Udine). de acolo depinde unde vrei tu sa ajungi, pana la Milano mai sunt cateva ore, daca trebuie sa te duci in jos spre Roma o sa dureze mai mult, oricum esti pe autostrada. problema in Italia este ca autostrazile sunt cu "TelePass" si sunt foarte costisitoare. eu de la mine pana la iesirea din Italia platesc 55 de euro numai autostrada.

| IAliveInHell explică (pentru al3xander):

Da scuze am uitat sa specific ca din Timisoara

| al3xander a răspuns (pentru IAliveInHell):

Pai daca iesi pe autostrada "minune" pana la Arad si iesi pe la Nadlac, te duci pana la Mako, mergi in sus pe autostrada spre Budapesta de la Budapesta te duci in jos spre Slovenia spre Maribor->Ljubljana, dupa care mergi spre Italia si intri prin Trieste. pana la intrarea in Italia faci cam 10 ore. dupa depinde unde vrei sa ajungi, de exemplu pana la Milano mai faci 5 ore si vezi ca autostrazile in Italia sunt foarte scumpe. iti recomand sa-ti iei un GPS cu tine, eu cunosc strada foarte bine insa defiecare data cand ma intorc/revin din Romania tot iau un GPS de siguranta.

| IAliveInHell explică (pentru al3xander):

Din Timisoara pana in Ancona.

| al3xander a răspuns:

Pentru nimic, numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce vorbiti voi, iti ia o jumate de zi daca te duci cu masina, eu am venit in Germania, e mult mai departe, nici o zi nu mi-a trebuit

| al3xander a răspuns (pentru anonim_4396):

Prietene depinde de unde pleci din Romania. da sunt de-acord de la Arad pana oriunde vrei tu ai iesit in Ungaria, mai mergi vreo 20-30 KM pe strazi ca la noi si dupa de la Mako intri pe autostrada si mergi tu unde vrei in Europa pe autostrada. problema este ca daca pleci de la Constanta de exemplu, iti ia o zi intreaga numai sa traversezi Romania ca la noi e greu cu autostrazile.

| anonim_4396 a răspuns (pentru al3xander):

Din Oradea pana la granita cu Ungaria mi-a luat 3 minute laughing

| al3xander a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai na voi sunteti de-acolo de langa granita dar imagineaza-ti ca e horror pentru noi care traversam Romania.

| anonim_4396 a răspuns (pentru al3xander):

Asa e, Romania e distrusa

| IonutGaby a răspuns:

Depinde de mijlocul de transport...acum depinde si de locatie dua cu avionul dureaza cam 3-4 ore iar cu autocar 4-5 zile

| georgeta27 a răspuns:

Depinde cu ce mijloc de transport te duci

| Clawd3lw a răspuns:

Depinde de mjlocul de transport, de conditiile de drum...

| Anca2999 a răspuns:

Nu stiu cat dureaza sa te duci cu masina personala. ddar stiu ca pe autocare dureaza cam 2 zile..asa am inteles :d

| vinusipaharu a răspuns:

36 de ore.

| Overom a răspuns:

Daca pleci azi acum la ora asta ziua urmatoare esti acolo cam pe la aceeasi ora depinde si de oras ...sa zicem o zi jumate doua

Răspuns utilizator avertizat