| anonim_4396 a întrebat:

De unde se ia viza pentru Kenya? in 2021 in vara vreau sa ajung in Nairobi (capitala Kenyei)

2 răspunsuri:
| MagicOneT a răspuns:

Daca intri doar ca turist, stiu ca e doar ceva formal, practic trebuie
doar sa platesti. Partea buna e ca nu trebuie sa te duci la vreo ambasada sau consulat, aplici pe internet.

Unele site-uri sunt cam dubioase, sa ai grija.

| Nonolita a răspuns:

"Cetățenii români pot călători în Kenya numai în baza unei vize de intrare.
Cetățenii români care doresc să călătorească în Kenya vor trebui să aplice online, cel puțin cu o săptămâna înaintea călătoriei, pe site-ul http://account.ecitizen.go.ke/register, în vederea obținerii în prealabil a vizei kenyene.
Reprezentarea diplomatică şi consulară a Republicii Kenya în România este asigurată de Ambasada Kenyei în Germania.
Recomandăm cetăţenilor români care călătoresc în Kenya să solicite viza de intrare în această ţară online, înaintea deplasării."
Citeste tot aici: https://www.mae.ro/travel-conditions/30273