|

Salut TPU, este prima mea zi și prima mea întrebare, sper să n-o dau în bară prea răubig grin. Acestea fiind spuse, un mic sondaj: În care din următoarele țări v-ar placea o primă vacanță de 7 zile?

1. Grecia 2. Islanda 3. Canada 4. Australia 5. Egipt

Mulțumesc!happy

23 Raportează Evaluează
Răspuns Câştigător
| a răspuns:

Bunahappy
As opta pentru Grecia si Egipt.
Avand in vedere ca am rude in Canada, nu as exclude o vacanta in Canada.
Acum sa se iveasca ocazia si sponsorulwinking
O zi buna sa aihappy

| explică (pentru caramela):

Bună, o zi bună îți urez asemenihappy

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
22 răspunsuri:
| a răspuns:

In Grecia am fost (si m-as mai duce oricand), deci as opta pentru Egipt.
E adevarat ca e riscant acum acolo, dar am cunostinte care au fost si mi-au spus ca vizitatorii in excursii organizate sunt dusi pe trasee sigure si li se asigura paza, deci nu e pericol.

| explică (pentru anad):

E cam riscant dar au dreptate cunoștințele tale pe lângă faptul că există pază și trasee sigure, distanțele de la locurile vizitabile la zonele de risc sunt destul de mari happy.

| a răspuns:

Islanda. Chiar aș vrea să ajung acolo o dată. La fel și în țările nordice în general, gen Norvegia sau Suedia.
În primul rând, sunt țări dezvoltate, spre deosebire de noi, îmi place clima, au multă muzică bună, oamenii. Varg Vikernes spunea despre Norvegia că în momentul în care ești într-o stație de autobuz, fiecare stă cât mai departe de celălalt, o anumită distanță determinată, și că asta spune totul despre Norvegia. happy
Aș vrea să le vizitez cândva.
Mi-ar plăcea și Canada, am rude acolo stabilite, deci posibil să merg în viitor.

| explică (pentru aliceinchains):

Foarte frumos Alice, mulțumeschappy.

| a răspuns:

In Grecia deja oamenii o iau razna, poti fi ranit, rapit pentru organe, trafic de carne vie, jefuit, batut, etc - la fel in Egipt, ba chiar mai rau.
In Australia -e prea departe, si acolo sigur s-au inrautatit lucrurile.
Deci, fie in Islanda, fie in Canada. Hmm... In Islanda e mai aproape, dar e mult mai frig si e si pericol sa erupa nu stiu ce vulcan pe acolo, precum a fost in anii trecuti, deci as alege Canada.

| explică (pentru Mayar):

Am un prieten care tocmai s-a intors din vacanța din Grecia, spune ca e superb mi-a aratat multe poze, acolo +70 la suta din greci sunt liberi întreprinzatori/patroni asta spune multe... big grin nu te lua după ăștia care-ți spun contrariul... Grecia cred că e o țară minunată care mai mereu a luptat împotriva sistemului. tongue

| a răspuns (pentru IonutCG90):

Hmm, interesant de stiut. Bine ca s.a distrat.
Dar Croatia, de exemplu? Acolo nu ti se pare fain?

| explică (pentru Mayar):

Ba da, cunoscusem pe cineva din Croația acum 2 ani și mi-a arâtat unele lucruri despre cultura lor, plus că acea fată avea o casă chiar pe o insulă superbă de acolo... Croația este o țară foarte frumoasă... De exemplu acolo când femeile se căsătoresc, le cumpără bărbaților o cravată specială tongue în antichitate erau purtate de cavalerii Croați big grin

| a răspuns (pentru IonutCG90):

Wow,ce fain!

| a răspuns:

Noh uite aici un exemplu de cum ii in Egipt! >> https://www.youtube.com/watch?v=LvNZt1T5rAQ
Pentru femei e rau, nu pentru barbati...

Răspuns utilizator avertizat
| a răspuns:

Uite-te la video mai intai.

| a răspuns:

Nu e de glumit, tu poti rade, dar ele sigur nu rad.

| a răspuns:

Cred ca tu ai ramas in casa, din moment ce ti-e indiferent calvarul prin care trec.
Nu vad nimic deosebit sau interesant la modul in care ai reactionat. Ai vrut sa incerci a fi "cool"? E absurda ideea.

| a răspuns:

1.Grecia
2.Egipt
3.Australia

| a răspuns:

Egipt.

| a răspuns:

Islanda