| MihaelaDart a întrebat:

Imediat cum se va termina nebunia asta cu Coronavirus ați mai îndrăzni să mergeți în vacanța de vară spre Grecia ori alta țară străină!? Credeți că turismul va fi ca acum un an în floare!? Doresc cât mai multe păreri, căci sunt una dintre locuitori ai Greciei care se ocupa de casele de vacanță.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Turismul se va relua treptat, pe masura ce se linistesc spiritele "virusate".
Preconizez ca, la anul turismul isi va reveni cel putin la 2/3 din valoarea anterioara. Vor conta foarte mult si ofertele, fiindca multi vor fi in dificutate financiara (care va reveni in timp mai indelungat).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Anul asta nu va exista turism

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

κaλωσόρισμa,Γειa σου, γειa!

| sadrian46 a răspuns (pentru sadrian46):

Nu se termină, dar se stăvilește. Vine vaccinul și se va tranforma într-o gripă banală. Iar oamenii ținuți în casele și granițele lor, vor fi și mai dornici să călătorească.

| mihai69 a răspuns:

Abia aștept. Și Grecia e printre favoritele noastre.

| Digikey a răspuns:

Nu se termina imediat.Se termina treptat.Anul acesta mergem la Acasaos la anul poate in alta parte.

| MihaelaDart explică (pentru Digikey):

Mi-am dat seama ca azi e virusul si maine se termina, nu a fost intentia asta sa se inteleaga asa, nu m-am exprimat bine in intrebare.