Întrebare recomandată | SimizRobert26 a întrebat:

Imi doresc sa merg la mare in Thasos, mai exact, Taverna Sakis, dar am auzit ca sunt foarte multi arici de mare!

1. Aricii de mare sunt veninosi?
2. Inteapa tare?
3. Crede-ti ca mi-ar deranja vacanta (aricii din apa)?
Multumesc anticipat!

*Dau funda pentru cel mai explicit raspuns*

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

1. nu; dar după ce calci pe ei, e posibil să rămână vârfurile acelor înfipte în piele și se infectează rănile, și dor destul de nasol;
2. nu știu, că n-am călcat pe niciunul. Dar nu cred că e mai rău ca un cactus.
3. nu, dacă nu mergi pe unde își fac ei veacul (pietre), iar dacă totuși mergi pe acolo, să ai în picioare pantofi speciali de înot. Dacă nu iei de acasă, găsești acolo cu vreo 5 € perechea.
Oricum e bine să ai papuci din ăia, eviți și alte accidente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mersi mult!