| kemo a întrebat:

intrebarea asta este pentru cei care stau in bucuresti...cand eram mic, am vazut niste sine, si acum vreo saptamana am vazut ca se duc in curtea metrorex semanatoarea. daca initial am crezut ca sunt sine de tren, faptul ca intrau in curtea metrorex m-a cam pus pe ganduri, asa ca am urmat sinele in cealalta directie, si am ajuns in fata unei intrari uriase intr-un tunel, mare si intunecat. e ciudat ca la intrarea in tunel sinele dispar...eu banuiesc ca e o fosta linie de metrou, si sunt curios unde duce...deci... stie cineva unde ar putea duce?

1 răspuns:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Acolo langa pasajul Lujerului a fost gara Cotroceni, de strada fabricii zici, sina se continua pe str liniei ce ducea catre apaca, bd geniului pe langa afi, continua cu cea de pe sos progresului, prin vulcan, mai departe prin ferentari pana la gara progresu intr-o parte si catre centura intre A1 si domnesti