| TsuyuAsui a întrebat:

Lucrez la o carte a cărei acțiuni de desfășoară parțial în Manchester, Maria Britanie. M-am informat în mare parte despre oraș, dar as fi foarte recunoscătoare dacă m-ați putea ajuta. Mă interesează niște străzi, cartiere, in care sunt clădiri în care locuiesc persoane. Din cate am aflat, este și răul Irwell care trece prin Manchester. Dacă știți câteva străzi care de afla pe lângă el ar fi perfect!
Mulțumesc anticipat!

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai auzit de google maps?

| Peridava a răspuns:

Tu... scrii carti. Dar nu stii sa folosesti Google maps?!

Cine este "răul Irwell"? Nu este un personaj de al tau din moment ce spui: "Din cate am aflat".
Nu as citi o carte de a ta, niciodata. Citeste tu mai mult, inainte de a incepe sa scrii.

| TsuyuAsui explică (pentru Peridava):

Mă refeream la râul Irwell, e vina auto ore torului.

| TsuyuAsui explică (pentru Peridava):

Autocorectorul este de vină. Și referitor la faza cu "nu aș citi o carte de a ta niciodată", chiar nu înțeleg. Bine, am greșit vreo două cuvinte, mare lucru! Dar nu știi cum scriu și nici nu ai citit nimic din ce am scris eu, așa că ar fi bine să nu te mai ia gura pe dinainte.

| Peridava a răspuns (pentru TsuyuAsui):

Si de data asta "e vina auto ore torului."?

| TsuyuAsui explică (pentru Peridava):

Dacă nu vrei sa ajuți, ci doar sa critici, mai bine nu comentai.
Zău asa, chiar trebuie sa fiți toți asa plini de venin?
Oamenii trebuie sa se ajute între ei! Toți greșim! Dar important este sa trecem peste, iar dacă tu nu poți trece peste câteva cuvinte scrise în graba, atunci nu știu de ce mai ești pe site-ul acesta.

| Peridava a răspuns (pentru TsuyuAsui):

Exact de asta suntem pe acest site. Ca sa-i ajutam pe cei ce au nevoie, chiar si prin corectie. Si de atatea erori si obraznicii, ni s-a cam acrit. Om fi ajuns si la venin, mai stii!
Daca ai fi spus macar in treacat un "scuze", te-as fi crezut. Dar asa...

| Stanciu_Agnes_Daniela_1994 a răspuns:

Eu zic înainte de a te apuca sa scrii cărți, să înveți să scrii, nu de alta, dar este vorba de Marea Britanie și probabil acel rău, e de fapt un râu.

| TsuyuAsui explică (pentru Stanciu_Agnes_Daniela_1994):

Da, e Marea Britanie.

| TsuyuAsui explică (pentru Stanciu_Agnes_Daniela_1994):

Autocorectorul e de vină.