| anonim_4396 a întrebat:

Luna asta ma duc cu parintii la mare in Constanta cu trenul.Stau in Pitesti si pana in Constanta fac cam 4 -5 ore. Ceva idei ce pot face in tren sa treaca timpul mai repede? De fiecare data ma plictisesc.Precizez ca laptop nu am, decat telefon care pot asculta muzica nimic altcevahappy

Răspuns Câştigător
| MsGringer a răspuns:

Destul de dificill.Totusi iti recomand o carte buna, ziare, reviste interesante, rebusuri, carti de joc.Si mai este o varianta:daca este un tip dragut sau vreo gasca de prieteni, te bagi si tu inseamna ca sa mai treaca timpul.(asta in cazul in care esti sociabila).Mai mult de atat chiar nu stiu ce ai mai putea face.

5 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Dormi

| Taylorrrrr a răspuns:

Pai eu am mers o data cu trenul si sa iti zic ce am facut : mi-am luat dulciuri cu mine si am mancat pe drum, am asculat muzica, am trimis mesaje cu prietena mea si m-am uitat pe geam la peisaje. happy Apropo, distractie! ^^

| ovidiu8msn a răspuns:

Iti ei cu tine: carti de joc, telefonul cu casti, harta traseului, un sandvish. Cam atat.

| Hevnoraak a răspuns:

Acum câțiva ani am mers de la Baia Mare la Constanța cu trenul.Am ajuns în 21 de ore am crezut că tâmpesc de plictiseală, sugerez să iti duci cărți reviste, să ai ceva jocuri pe telefon, tabletă, laptop etc. Ceva de mâncat încearcă să te uiți cât mai mult pe geam și să nu te gândești la nimic, ajută să nu te plictisești.

| CadeamiarMaseaua a răspuns:

Tragi o laba buna dar vezi sa rezisti macar vreo 3 ore ca sa nu te plictisesti dupa aia.