| 0RASPUNS0 a întrebat:

Salut TPU o sa merg pentru prima dată cu trenul! Dacă îmi iau bilet îmi arata pe el ce scaun am? Știu că nu se tine cont?! (CFR)

2 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Depinde. Pe cursele Regio, scurte, nu se da loc pe scaun. Pe Interregio sau internationale, cu loc. Si, da, iti apare locul unde vei sta, e numerotat in vagon, si apare un numar pe biletul tau.
Mie de copil si tinar fiind imi placea enorm sa merg cu trenul foarte mult.
Calatorie placuta!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ai cumpărat bilet cu loc, scrie numărul vagonului și al locului din vagon, adică al scaunului. Dacă trenul nu este aglomerat, nu se ține cont de asta. Dar nju poți călători în vagon de clasa 1, cu bilet de clasa 2.