Întrebare recomandată | kobra0221 a întrebat:

Pe 1 februarie la 00:40 ajung la aeroportul otopeni, cum pot sa ajung la gara de nord pana la ora 5:00! Multumesc, FUNDA!

Răspuns Câştigător
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Daca ai net pe telefon te poti uita pe harta, dar sunt zone in care activeaza prostituate in zona gara de nord si sunt destule persoane dubioase; din piata victoriei ai de mers prin bd N Titulescu, stanga la semafor prin str Maltopol, la semaforul cu Bd A.I.Cuza mergi inainte pana la urmatorul semafor pe Bd I.G Duca si ai ajuns la gara. Mai e o varianta prin str Buzesti, dupa Mc Donald`s faci dreapta pe str Polizu si iarasi dreapta la semafor pe Calea Grivitei si la urmatorul semafor este gara

| kobra0221 explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Da, m-am uitat si eu la traseul de urmat pe google street si e destul de mult de mers, dar poate gasesc in piata victoriei un taxi, sa ma duca pana la gara!

| mihai69 a răspuns (pentru kobra0221):

Nu pornește niciunul la ora aia pentru o cursă de nici 5 lei!

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Cu taxi-ul.

| kobra0221 explică (pentru neutrino):

As prefera ceva mult mai ieftin decat taxiul (daca se poate).

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Cu autobuzul 783 pana la piata victoriei si de acolo daca nu ai bagaj pe jos sau cu un taxi daca ai bagaj sunt 2 -3 km; autobuzul express 780 nu circula deoarece nu sunt trenuri de noapte cu plecare din Bucuresti

| Ensiferum a răspuns:

Ratb-ul nu circula la ora aceea, recomand taxiurile din parcarea de la subsol care sunt singura solutie si care sunt safe, piratii de afara iti cer pana la 70 de lei pe o cursa cei din interiorul aeroportului iti cer intre 30-4 de lei pana in Gara de nord.

| kobra0221 explică (pentru Ensiferum):

Am inteles ca circula doar autobuzul expres 783 care merge in Piata Unirii 2, si as putea sa cobor la piata victoriei, dar nu stiu cum sa ajung la gara de nord din acel loc

| Trandafirii a răspuns:

Buna, incearca si tu si metroul, la ocazie sau cu cineva care sta acolo happy

| DarkRevenge a răspuns:

Ia un taxi.