| MihaelaDart a întrebat:

Pentru cei care au vizitat Nordul Moldovei, cam ce ar fi de vizitat, ce manastiri sunt interesante, castele/cetati, cascade/lacuri, chei etc? La final de iunie ajung in Romania si ai mei parinti vor sa faca anul asta Nordul Moldovei un tur cu masina personala.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Lacul Rosu
Cheile Bicazului
barajul de la Bicaz
Cetatea Neamtului
Casa Memoriala de la Humulesti
Cetatea de scaun de la Suceava
Cascada Duruitoarea
rezervatia de zimbri de la Tg Neamt

Manastirile
Putna, Voronet, Agapia, Sihastria, Secu, Moldovita, Voronet

1 răspuns:
| Daniel9988 a răspuns:

In primul rand trebuie sa iti spun ca aici, la noi in Moldova, sunt o gramada de lucruri interesante si peisaje minunate. Iata tot ceea ce poti vedea:
https://codlea-info.ro/sa-redescoperim-romania-nordul-moldovei-si-bucovina/

Am fos in toate acele locuri, personal iti pot zice ca ar fi super sa ajungi si pe Ceahlau, chiar daca nu e in zona Nordica.