| Spinu_Alexantru_1999 a întrebat:

peste cateva zile urmeaza sa plec in Olanda, si am nevoie de procura, la notar ar fi trebuit sa primesc un original si 2 duplicate.pot parasi tara in cazul in care am doar unul din cele 2 duplicate?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In prezent originalul declaratiei autentice ramane la notar si se elibereaza doar duplicate, trebuia sa-ti dea 2 duplicate dar este destul si unul, daca declaratia este data de ambii parinti, respectiv de parintele cu care nu mergi. In acest caz vei putea sa iesi din tara.