| EffieStone a întrebat:

.. Planificam cu prietenii o vacanta la mare, dar nu stim destinatia si bugetul. Puteti sa-mi faceti o imagine aproximativa a costurilor medii pentru persoan.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai 200 ron doar drumul, 300 ron mancarea sa zicem, daca va luati mancare de la aliementara sau mancati pe la autoservire o masa pe zi.

Cazarea 7 zile undeva la 500 ron la pensiuni de perin Costinesti sau poate Vama Veche.

Excludem mersul prin cluburi, bauturi scumpe, plimbat printre statiuni sau mancat la restaurante.

Pe scurt cam 1000 ron strictul necesar

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cat vreti sa stati?
unde vreit sa stati?
de unde veniti?
cu ce veniti?

sunt prea multe variabile ca sa ti se faca o estimare

| EffieStone explică (pentru suntserios):

7 zile
nustim, asteptam prouneri
din Iasi
cu trenul

| SorinTudor a răspuns:

Poti sa te duci in Bulgaria la Nisipurile de aur sau in Romania la Costinesti sau Mamaia (la Mamaia iti trebuie un buget mai mare ca e plaja de fite) la Costinesti gasesti cazare si la localnici nu neaparat la hotel si pretul e mai acceptabil.

| Ag30Fdr4g0nz a răspuns:

In Romania?

| EffieStone explică (pentru Ag30Fdr4g0nz):

Da

| Ag30Fdr4g0nz a răspuns (pentru EffieStone):

Cu 1000 de lei de om poti sa o scoti la capat. Poate si mai putin, dar la limita as zice.

| VanessaStar01 a răspuns:

In neptun e foarte frumos si destul de ieftin. Cauta pe booking.com zona (neptun) si pretul maxim si vei gasi.