| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU,
Știți cumva dacă în Bușteni sunt atracțiile turistice deschise? Restaurantele? Mulțumesc!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Numai daca iei cazare cu masa undeva
Altfel sunt inchise toate restaurantele

| zilog a răspuns:

Parcu tineretului parcul carol oraselul copiilor poti sa te plimbi putin pe jos pe acolo
oricum nu este un oras turistic ci un oras dormitor in care milioane de oameni convetuiesc mâncând si poluând toată ziua planeta si producând doar gunoi munti de gunoi si gauri in stratul de ozon

Cauta si tu muzeul taranului roman

muzeul satului
si muzeul antipa
poate ai noroc sa fie deschise

oricum orasul Bucuresti este o puscarie in care oamenii se prefac ca fac ceva ei intre ei si nu fac nimic pana la urma
dar isi dau functii si diplome si titulaturi si până la urma consuma mâncare si nu produc nimic nimic nimic
si asteapta sa moara alerga toti in coace si incolo foarte grăbiți toată ziua
dar nu inteleg de ce alearga ei așa când până la urmă de acolo nu pleacă nici un tren fabricat in Bucuresti nu pleaca nici o locomotiva sau nici o semanatoare sau nici un tractor fabricat in Bucuresti
GOANA DUPA VÂNT
este de ajuns sa te opresti intr-o intersectie mare sa vezi cum alearga consumatorii parazitii in toate părtile
corcăie
goană după vânt
si in afara de asta ai mai putea sa vezi ceva la spectacolul asta si-au dat valoare ei intre ei
si au facut câtiva pereti din beton sa coste zeci de mii de euro sute de mii de euro când peretii aia de beton numiti gehtouri apartamente cavouri la bloc
nu produc nimic nici o varza nici o rosie nici o vânătă dar ei isi dau valoare intre ei

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru zilog):

Bușteni nu București.

| zilog a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine de la voi mai pleaca ceva pădure până când o să rămână deșert.
dar sunt multe orase pe planeta asta care doar consuma si nu fabrică nimic

eu am facut ceva asistenta sociala si am invatat ca un om trebuie sa ofere ceva real concret la schimbul vietii lui
adica sa fabrice ceva
sau sa lucreze la o fabrica
sau sa aiba o idee geniala la are sa platesca rate licenta toata planeta
sau sa aiba actiunile lui la o mina de aur
sau sa aiba carbuni petrol ceva concret real pe pământul lui propietatea lui proprie personală

Si atunci va fi iară Rai-ul pe pământ!