| claudiumarinescu a întrebat:

voi in ce tara din Asia de Sud si de Est ati merge si de ce?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu este in asia de sud dar aleg : Japonia, tokyo simply the best
nu imi plac alternativele din Asia sud :
India is in South Asia.
Countries that are in South East Asia : Philippines, Thailand, Myanmar, Cambodia, Laos, Malaysia, Brunei, Vietnam, doar Singapore-asta DA.
Deci Japonia si Singapore, Japonia nu e asia de sud cum am spus si mai sus, Singapore in schimb este.
Acum voi raspunde subiectiv : japonia pentru ca este o tara super-tehnologizata, tokyo fiind unul dintre cele mai frumoase orase moderne (zic modern aici pentru ca mai sunt orase superbe dar pe stil clasic) iar Singapore este o oaza exotica in care nu-si permite oricine sa locuiasca sa numai spuneam sa mearga ca si turism, aici fiind unele dintre cele mai scumpe servicii din lume (hotelier, turistic, medical etc), si aici ne referim la capitala si zonele de centru, nu stiu cum o fi pe la periferia lor dar cu siguranta mult mai sus decat Bucuresti centru, cam cu 10 clase!?

| Plato a răspuns:

In Japonia doar as merge in Asia.
Imi place mult, dtpdv.

| Nătărău a răspuns:

Insulele Andaman și Nicobar, pentru oameni.

| pisciutza19 a răspuns:

Eu as alege cipru sincer.

| nusuntcocalar a răspuns:

Insulele philipines, nu cred ca are rost sa spun de ce laughing cheap+beautiful