| George1415 a întrebat:

Vreau sa plec o luna de zile in Italia la niste prieteni. Problema e ca nu am implinit inca 18 ani. As vrea sa stiu daca e posibil sa ma duc fara parinti, doar cu procura si actele necesare... si sa ma preia persoana respectiva de la aeroport.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti merge fara parinti, daca ai carte de identitate sau pasaport si declaratia notariala a ambilor, prin care isi dau acordul sa pleci in strainatate si indica drept insotitor major personalul de bord de pe avion.