| Andresso a întrebat:

Salut!

Urmeaza sa plec cu avionul din Madrid sau Barcelona(ramane de vazut) peste aproximativ 10 zile inspre Bucuresti, probabil voi avea si o escala intr-o alta tara, n-am idee, in fine...

Voi avea cu mine 2 bagaje de cala.
In unul din aceste bagaje de cala(un troler) ma gandesc sa-l umplu cu vreo 80 becuri economice(energy saving) si restul ce mai incape haine.

Vreau sa va intreb cei care stiti sau poate ati auzit daca am voie cu aceste becuri economice (80 la numar) sa le pun in bagajul de cala si sa le duc in tara fara nicio problema, sau este interzis sa fac acest lucru?
Am voie sa pun atatea becuri in bagajul de cala si sa calatoresc fara probleme?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In tara nu gasesti becuri economice? De ce sa risti?

| Andresso explică (pentru darrio2007):

Lucrez pe o nava si becurile respective nu se potrivesc pentru ceea ce avem noi nevoie si era vorba sa aruncam peste 400 becuri noi. E pacat de ele.
Eu ce concluzie pot sa trag din comentariul pe care mi l-ai dat?

| RaduRobertRO a răspuns:

Teoretic ai avea voie, practic doar la vama afli.