| anachida a întrebat:

Va rog frumos, o intrebare, maine plecam in Italia, ca insotitori minor, in vacanta, e nevoie de asigurare medicala? Unii spun ca nu e nevoie! multumesc.

Răspuns Câştigător
| Dan a răspuns:

Trebuie sa va faceti asigurare pentru eventuale probleme ce pot sa apara, nu va jucati cu viata dvs.

4 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

În mod normal e necesar sa aveti asigurare medicala, nu se stie ce se poate intampla in perioada in care sunteti in vacanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da...iti trebuie.

| bruno9432 a răspuns:

Nu se mai cer la vama sau pe aeroport la control pasapoarte, dar e bine sa ai o asigurare. nu stii niciodata ce se intampla. Acum se face cardul ala european de asigurare care se actualizeaza la 6 luni, se pare ca este cam singurul recunoscut in afara.

| anachida explică:

Va multumesc frumos pentru raspunsuri, va doresc o seara buna!