| anonim_4396 a întrebat:

Voiam sa va intre si eu daca stiti...despre chestia cu hainele, electronicele si multe alte chestii aruncate la pubele in alte tari.Plec in Germania, si sunt curios daca e asa! Daca e cineva in tema si ma poate ajuta si pe mine, va astept! Mersi!

Răspuns Câştigător
| danaG a răspuns:

Eu locuiesc in afara de 5 ani si cand m-am mutat in casa noastra(eu cu familia, in casa inchiriata, nu impartita cu altii)sa nu crezi ca ne-am cumparat mobila.ptr ca era goala casa,fiecare dintre prietenii nostri ne-au dat ba un scaun,ba o masuta, ba o saltea etc.dar restul, e adevarat ca le geseam langa pubele.adica daca cineva isi schimba canapelele,de exemplu, pe cele vechi le pune langa pubela, iar cine are nevoie...sau cuptorul cu microunde,sau scaunul de birou,sau isi la schimbarea sezonului,cand se scot hainele de vara si se pun cele pentru vreme rece,stii,ca mai selectezi din ele,si desi sunt pubele pentru haine,de multe ori sunt prea pline si lumea pune pe langa ele,si la fel, cine are nevoie, le ia! si noi la randul nostru am ajuns sa "aruncam"ce nu folosim si nu le distrugem inainte(ma refer la mobila)si o punem langa pentru cei care pot avea nevoie.inca ceva: in ultimii 2 ani, s-au cam rarit cazurile, acum nu prea mai arunca nimeni nimic!