| justaboy a întrebat:

SAlut, vreau sa imi spuneti daca pot obtine viza pentru sua pe o perioada de cateva luni maxim 5/6 sau ceva de genu... avand in vedere ca am terminat facultatea dar nu am nici un fel de practica nici macar master nu am lucrat pana acum nicaieri dar as vrea sa plec poate am noroc si gasesc ceva pe acolo mersi?!

2 răspunsuri:
| sefu123 a răspuns:

Salut,pai in primul rand ce fel de viza vrei? presupun ca una de turist(adica daca cunosti pe cineva acolo iti trimite invitatie si te duci la amabsda)aceasta este pe 10 ani,dar nici o viza nu este pe mai putin si in plus sunt sanse mici sa iti dea tie viza pentru ca:nu ai nici o slujba, nici o proprietate pe numele tau, esti tanar...dar poate ai noroc.
Alta sansa e sa te inscrii la loteria vizelor si sa speri ca vei castiga.
Crede-ma nu dau vize la toata lumea(mai ales in perioada asta cand e criza)

| justaboy explică (pentru sefu123):

Mersi o sa verific treaba cu loteria... daca n ar fi taxa as fi incercat dar asa nu zic ca nu ar avea rost dar nu sunt disperat sa plec