| acerr a întrebat:

Salut,
Vreau sa merg in Grecia si nu stiu nici o zona, ma uit pe google, dar nu vad nimic concret.Ma interseza o locuinta pe la sate, comune ..sa fie si marea pe apropae ..pret chirie... daca ati fost si imi puteti da cateva lamuriri. Deci exclus hotel, caut particular

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe airbnb gasesti de toate pentru toti

| Hammurabi a răspuns:

Sunt o gramadă de particulari care inchiriază cam prin orice zonă.
Iar prețurile sunt în funcție de condiții și de poziționare.
Eu sunt în zona Patras. Pe aici prin jur, găsești la particulari între 10 - 40 euro/zi. Depinde și câte zile vrei.
Totul se negociază.

| MihaelaDart a răspuns (pentru Hammurabi):

10 euro/zi in ce perioada este? surprise Am mai auzit pe cineva ca a inchiriat in acea zona o casa pentru 8 persoane cu 50 euro pe zi.
La noi in Halkidiki, casele se inchiriaza in luna Mai intre 35 - 80 euro, depinde de conditiile pe care proprietarul le ofera.

| Hammurabi a răspuns (pentru MihaelaDart):

De exemplu acum se închiriază cam cu 35-40 euro/zi, case mai aranjate cât de cât. Halkidiki e o zonă mai bună mai "populată" turistic, de-aia sunt prețurile mai mari.

| acerr explică:

Cauta pe Facebook romani in Grecia si te initieaza