| DuRaCeLL_3184 a întrebat:

Vreau sa va intreb urmatoarele chestii:
1. Cat ma costa o vacanta de 1-2-3 la mare (cu prietena).
2. Daca ma duc cu trenu la Constanta, cat esti biletul. si din gara de la Constanta pana in Statiune. cum fac sa ajung si cat ma costa

1 răspuns:
| AFR81 a răspuns:

1-2-3 ce? laughing Depinde unde locuiesti, bineinteles ca de la Bucuresti pana la Constanta biletul de tren are un pret (60 lei am dat eu), iar de la Satu Mare pana la Constanta un cu totul altul, mult mai mare. Revino cu detalii. Din gara de la Constanta iei microbuzul sau autobuzul Simpa Trans (10 lei costa), mergi pana in Mangalia, iar de acolo iei un microbuz care merge in statiuni (4-5 lei am impresia ca te costa) si te opresti tu in ce statiune vrei (Saturn, Venus, Jupiter, Cap Aurora, Neptun, Olimp). Daca doresti in Eforie, Costinesti sau mai stiu eu, iei autobuzul Metropolitan de la gara (aici o sa te coste vreo 6-7 lei). Altceva nu stiu ce sa-ti mai zic.