| Cosmin19931102 a întrebat:

Vreau si eu cateva detalii despre facultatea de geografie sectiunea turism.am terminat clasa XI-a, la anul o sa incep si eu pregatirea la geografie. O sa optez pentru facultatea din bucuresti.Cum se calculeaza media de admitere, daca este greu in primul an, din ce an pot sa lucrez? Multumesc anticipat! Funda

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Geografia,biologia, filolologia, psihologia, chimia sunt facultati care te "condamna " la somaj cel putin acum daca nu si pe termen mai indelungat!--- asta, daca nu vrei sa fii profesor! Fa o tura pe site-urile de recrutare forta de munca ca sa-ti faci o idee cam ce categorii profesionale sunt cautate de catre angajatori.

| Cosmin19931102 explică:

Sunt de parere ca industria asta a turismului nu o sa moara niciodata.plus ca imi place meseria in domeniul asta si sunt potrivit.foarte mult calm, sociabil, amabil etc etc.

| Carmen00001 a răspuns (pentru Cosmin19931102):

Si eu sunt de aceeasi parere cu tine, dar multi spun ca daca termini o facultate de turism nu o sa ai un viitor prea bun. Ce crezi ca poti face daca termini o astfel de facultate?