| adrianbestboy98 a întrebat:

Salutare,am 18 ani si vara aceasta as dori sa plec in Italia, am gasit oferte foarte convenabile cu autocarul as dori sa stiu daca este necesar sa imi fac pasaport sau pot pleca doar cu buletinul

15 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Crezi ca in Italia gasesti loc de muncă? Daca nu gasesti aici in Romania servici unde stii limba ai unde sa stai, in străinătate e greu.

| adrianbestboy98 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Dar de unde stii tu ca ma duc sa muncesc? poate vreau sa merg in vacanta sa stau cu iubita mea... va dati unii cu parerea asa aiurea sincer...

| adrianbestboy98 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Mai uitete odata la categorie si dupa vb

| mihai69 a răspuns:

Cu buletinul nu poți pleca; numai cu o Carte de Identitate valabilă. Buletine nu se mai eliberează din secolul trecut!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Convenabil? Ce ai fi putut gasi convenabil cu autocarul, cand daca iei de pe acum bilet iesi sub 50 EUR cu avionul?

| adrianbestboy98 explică (pentru GabiDumitrescu):

Da...dar cu avionul nu pot ajunge direct in Provincia in care vreau eu sa merg cel mai aproape ajunge la Napoli si de acolo? asa cu microbuzu ajung fix in regiunea care vreau eu

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru adrianbestboy98):

Si pierzi o zi in plus pe drumuri. Avion+tren sau autobuz acolo ce are?

| presus a răspuns:

Ai nevoie doar de buletin.

| Bandit288 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa le iei pe amandoua, poate ai nevoie de ele.

| AliceFirea a răspuns:

Daca te uiti si de bilete de avion gasesti si la 20 de euro pana in perioada aceea, chiar si la Tarom. Poti trece la orice vama cu buletinul, in aeroport tot la fel, n-ai nevoie de pasaport, poti trece cu buletinul daca esti major.

| A02Sniper a răspuns:

Nu ai nevoie de pasaport pentru a calatorii cu autocarul in Italia.

| CristianAndrei2016 a răspuns:

Salut, doar buletin, nu ai nevoie de pasaport.

| Bogdan91L a răspuns:

Cu avionul e mul mai convenabil din toate punctele de vedere. Am gasit bilet cu 25E si pentru bagaje 1E/kg acum 2 luni.
Nu-ti recomand sa pleci, ramai cu putin dupa ce platesti cheltuielile de intretinere (daca esti singur). M-am intalnit cu amici/prieteni care au 5-10ani de It. si m-am ingrozit, schimbati total si din aceasta cauza nu am stat mai mult de 4 luni pentru. ca ma vedeam pe mine peste 10 ani... Orienteaza-te cu ceva in Ro, meseriasii pasionati in ceea ce fac sunt bine platiti. Termina scoala!
Bafta la hamalit si umilit!

| adrianbestboy98 explică (pentru Bogdan91L):

Am gasit ceva la care ma pricep eu..si nu mai pot sta aici deja e prea greu pentru mine sa nu imi pot vedea iubita deloc..anu asta asta mi-am porpus acest obiectiv si asta vreau sa fac...scoala pot face si acolo

| Georgiana_Andrei_1992 a răspuns:

Ai nevoie doar de buletin