Întrebare recomandată | Настас_Адриан_1998 a întrebat:

Salutare, am o intrebarea foarte serioasa, si astept raspunsuri cat mai serioase, un cetatean din Republica Moldova poate calatori cu permis de sedere romanesc sau permis de soggiorno, in Marea Britanie? si daca nu ce acte are nevoie?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Poți călători doar cu pașaport, DUPĂ ce ai obținut viza de intrare la Ambasada Marii Britanii din Chișinău.
http://www.mfa.gov.md/visa-eu/

| Nonameagain a răspuns:

Nu. Nu esti cetatean roman sau italian si nu ai aceleasi drepturi ca si ei. Poti calatori daca ai pasaport si primesti viza de intrare.

| vladeusebiu a răspuns:

Nu,nu poti.
PS: Basarabia NU e Romania!