| An0nim8 a întrebat:

Am o nelamurire. Pe un site al unui camping din Grecia am gasit pretul afisat pentru adulti (6euro) dar si cel pentru cort mic (6euro) si cort mare (10euro) si nu inteleg, un adult trebuie sa plateasca 12 euro pe noapte pentru un cort mic? (mi se pare un pret cam mare tinand cont ca agentiile de turism ofera cazare la vila cu 20 de euro pe noapte)

siteul: http://www.batis-sa.gr/......is-camping si poza aici cu tarifele http://i62.tinypic.com/2evyxd0.jpg[/IMG]

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Da, un adult ar da 12 €; dar de ce nu spui că 4 (două familii fără copii, sau amici etc.) ar plăti numai 30? Oricum, nici prețul de 20 € de persoană în vilă nu e corect, pentru că dacă ar închiria o singură persoană o cameră, ar da cam 30-35 €, nicidecum doar 20, cât zici tu că e prețul pe persoană. (ăla e vlabil la ocupare 2 adulți, sau 2 adulți + copil până la x ani).
Și nu știu de ce comparați mere cu pere? Campingul e camping, are farmecul lui, are și condiții (mă refer la spațiile comune - toalete, spălător, restaurant/club, frigidere, mașini de spălat etc. Și în funcție de ce cort și „mobilier" are fiecare, poate fi chiar mai plăcut decât în vilă.

| dandana2015 a răspuns:

Pai da, dar nu stai la iarba verde si nu te speli pe dinti la cismea happy

| An0nim8 explică (pentru dandana2015):

Si asta e motivul pretului ridicat,lipsa dotarilor, faptul ca e mai rustic? Ca vilele vad ca au wi-fi, tv, aer conditionat, frigider pentru 20 de euro pe noapte

| dandana2015 a răspuns (pentru An0nim8):

Da cine te pui sa stai la cort? Du`te la viluta happy Vacanta placuta oricum!

| An0nim8 explică (pentru dandana2015):

Ma gandeam ca la camping sunt niste preturi mai rezonabile...