| An0nim8 a întrebat:

Am si eu nevoie de niste lamuriri: In ofertele agentiilor de turism gasesc diferite tipuri de camera si nu stiu cum sunt acestea. De exemplu scrie "camera promo" sau "camera standard" cu 2 subacategorii "camera dubla" si "camera simpla" etc. Atasez aici o poza si va rog sa imi explicati exact in ce constau aceste oferte, ce le caracterizeaza pe fiecare?
[IMG]http://i61.tinypic.com/o53p93.jpg[/IMG]

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Camera promo e o promotie a respectivului hotel probabil.

Camera standard se refera la camere obisnuite care pot fi double (pentru 2 persoane) sau single pentru 1 persoane.

Mai pot fi camere de lux, apartamente, suite samd

| mihai69 a răspuns:

De ce nu întrebi la agenție?!? Cameră superior e probabil mai mare și / sau cu balcon și / sau cu vedere la mare etc. Fiecare are criterii specifice de cotare a unor camere ca fiind „superioare" altora. Camera single (nu „simplă") e de fapt un loc într-o cameră dublă normală. Iar camera dublă are prețul pentru ocupare de două persoane.
Cameră promo are ceva legat de o promoție - trebuie specificat clar undeva ce înseamnă.