| Adrian-Speed_Adrian_1990 a întrebat:

Salutare, as vrea sa ajung in Neamt la manastirea Paltin Petru Voda cu trenul si maxi taxi ceva microbuz. Eu din Ploiesti ajung cu trenul pana la Neamt in oras, dar mai departe as vrea sa știu si eu ce firme de maxi taxi sunt sau ce legaturi ca sa pot ajunge la manastire. Nu am masina personala, am nevoie sa ajung acolo cumva și nu știu cu ce. Multumesc! Funda

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Municipalitatile nu sunt sarace doar in infrastructura, ci si in comunicatii. Ma refer la faptul ca primariile nu ofera un loc de informatii turistice si care sa fie usor accesibil.
Contacteaza manastirea; adica suna-i pentru detalii: https://www.paltin-petruvoda.ro/manastirea/contact/

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Daca mergi nu doar pentru vizita, daca sunt probleme de suflet, atunci nu mai ai nevoie de nimic altceva decat sa citesti cartea aceasta: https://www.viatasisanatate.ro/viata-lui-iisus

| NunuNini a răspuns:

"Pana la Neamt in oras" Piatra Neamt sau Targu Neamt?
Din Targu Neamt este mai aproape. De acolo ai curse auto care dureaza o ora. De preferat sa nu ajungi seara tarziu.