| drazicmania a întrebat:

Salutare
as vrea sa merg sa vizitez castelul lui dracula da nu stiu care ca sunt mai multe. de fapt eu caut un loc unde sa ne introduca in atmosfera sa joace teatru sa creeze senzatii tari pentru vizitatori. stiti care e acel loc?

Răspuns Câştigător
| AliceThai a răspuns:

Singurul castel al lui Dracula pe care-l stiu eu este castelul lui Vlad Tepes (Bran)... daca sunt mai multe as dori si eu sa le aflu happy

| drazicmania explică (pentru AliceThai):

Pai cel putin inca unul mai este in bistrita la pasul tihuta

| AliceThai a răspuns (pentru drazicmania):

Credeam ca ala e doar hotel sau restaurant care se cheama Castel Dracula

| drazicmania explică (pentru AliceThai):

E posibil.eu am gasit ce cautam se numeste castelul groazei.multumesc pentru mesaje

4 răspunsuri:
| SunIsUp4ever a răspuns:

Buna, se numeste Cetatea Sighisoara un oras medieval unde a locuit in trecut Vlad Tepes, orasul este in Transilvania in judetul Mures mai exact cauta pe harta in centrul tarii, in fiecare zi sunt multe piese de teatru oameni care iti explica si iti prezinta istoria orasului muzeele orasului, turnul cu ceas, si celelalte turnuri tot orasul are aspect medieval si este de inspiratie istorica, este renumit in lumea intreaga a fost prezentat in fiverite emisiuni TV straine cum ar fi Discovery World, Chanel etc