| CASTRAVETE112 a întrebat:

De când se pune in aplicare legea asta cu gratuitatea transportului la elevi? Stiti daca pot merge cu trenul in excursii vara?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consilul Național al Elevilor deja a câștigat acum câteva săptămâni acest demers. Poți circula gratuit cu Microbuzul.

Călătoria cu trenul din păcate nu este gratuită. Ți se face reducere dacă ai carnetul de elev vizat (obligatoriu poză)

| DuckDodgers0 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am mers eu cu trenul marti si a fost gratuit

| PlayerE7 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu stiu ceva de invers.
Cu trenul e gratuit(am fost eu) iar la microbuz este cu bilet întreg (stiu de la o colega).
Din cate imi amintesc proiectul de lege sau ordonanța prevedea faptul că gratuitatea este pe perioada anului școlar 2019-2020 iar acesta se finalizează la 31 august.

| anonim_4396 a răspuns (pentru PlayerE7):

Nu știam că este gratuit pentru tren. Interesant.