| aaandrei01 a întrebat:

Salutare oameni!
Ma interesează și pe mine sa aflu câteva informații de la un șofer de autocar sau de la cineva care are idee cât de cât.
Care ar fi avantajele unei curse (chiar și intracomunitare) în cadrul unei companii mari?
Ma interesează dacă între curse, după sosirea la destinație se oferă cazare, masa și șoferul poate beneficia de serviciile oferite de cazare?
Sau dacă virgula cursele de tip tur retur oferă șoferului posibilitatea unor zile libere acasă, pana la o noua plecare în cursa? Mulțumesc.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nimeni nu oferă masă și cazare, asta îl privește pe șofer.
Zile libere acasă din nou, nu. Dacă conduci și faci km ai salar, nu odihnă acasă.