| SynapseNinja a întrebat:

Pentru a cumpăra bilete online, pentru studenți, la CFR călători îmi zice că trebuie că dețin un ID online sau ceva de genu, în contul meu. Am trimis cerere de aia, online, pentru înregistrare acum aproximativ 20 de zile și nici până acum nu s-a finalizat treaba. Oare dacă mă duc la un ghișeu de-a lor, din gară, îmi fac ei ID de ăla sau pur și simplu îmi cumpăr biletul cu gratuitate pentru studenți? Țin să menționez că sunt student la Facultatea de Economie și Administrarea Afacerilor, în anul I, la Iași, la UAIC, și trebuie să mă mai duc la Iași.

2 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Mergi la gara ceva mai repede, si iti iei biletul de la casa. Si nu mai complici lucrurile.

| Vântulalb a răspuns:

Inca se dau bilete la casele de bilete, in tren. Daca tot te duci sa-ti iei biletul, intrebi si de ID.