| Florin_Denisov_1978 a întrebat:

Salutare prieteni!
Dacă am pașaport electronic și vreau sa plec in Canada cu viza de invitație, mai trebuie sa dau iar datele biometrice?

Răspuns Câştigător
| Florin_Denisov_1978 explică:

Nesimtirea specifica tarilor mari.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru ce sa le dai? Pasaportul oricum trebuie sa-l ai la tine. Datele sunt acolo.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca este pasport cu datele biometrice, nu. Daca este pasaport nebiometric trebuie viza. In ambele cazuri, daca zbori cu avionul (poti merge si cu vaporul) este necesara Electronic Travel Authorization – eTA.

| Florin_Denisov_1978 explică (pentru Salontanul):

Am avut eTA și bilet de avion și când am ajuns la aeroport nu m-a lăsat sa ma îmbrac in avion pentru ca mi-a zis ca trebuie sa ma duc la ambasada pentru interviu
Apoi mi-a anulat eTA
Acum am aplicat de viza normala și m-au pus sa fac Biometrics Informations ceea ce mi se pare absurd ca am deja pașaport biometric
Oare de ce?

| Florin_Denisov_1978 explică (pentru Florin_Denisov_1978):

Da, așa este, cred ca doar așa in bătaie de joc sau un motiv ceva sa ma refuze

| Florin_Denisov_1978 explică (pentru Florin_Denisov_1978):

Nesimtirea specifica tarilor mari.