| Anonim3177 a întrebat:

Salutare.
Se poate ca cineva cu varsta de 17 ani sa calatoreasca neinsotit cu avionul?
Bineinteles cu acordul parintilor, etc.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar cu Procura Notariala semnata de ambii parinti si cu insotitor de calatorie, sau dat in grija unui insotitor de calatorie.

| mihai69 a răspuns:

Pe curse interne, da.
Pe cele externe, e necesar să solicite un însoțitor de la compania aeriană și părinții să dea o declarație notarială prin care să își exprime acordul plecării din țară a tânărului, însoțit de o persoană din cadrul companiei aeriene.