| anonim_4396 a întrebat:

Salutare!
Spunet-mi si mie va rog, cum se procedeaza cu laptop-ul si cu medicamentele la aeroport, in bagajul de mana?
Cu laptopul nu am mai iesit niciodata din tara si am inteles ca ar trebui sa aiba nu stiu ce inregistrare, nu stiu unde, iar pentru medicamente am reteta, insa nu pe numele meu.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Cu laptopul doar le spui ca e laptop (daca e in geanta nu e evident ca e laptop), sa nu ti-l treaca prin dispozitivul ala de scanare ca se poate magnetiza, il controleaza separat. cu medicamentele nu-i problema daca sunt pastile, daca e ceva lichid sau spray peste 100 ml nu ai voie sa le ai in bagajul de mana, le poti pune in bagajul de cala fara nicio problema daca nu trebuie sa le iei cat esti in avion.