| Parker_Kip_1997 a întrebat:

Salutare, stie cineva daca trandafirul lasat de Papa la Sumuleu Ciuc a fost pastrat in ceva suport si poate sa fie vizitat?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Trandafirul dăruit de Sfântul Părinte este din argint 925 placat cu aur de 24 carate (tulpina şi frunzele), aşezat într-o vază de argint cu stema papală realizată în aur. Cele două flori sunt din chihlimbar, iar suportul trandafirului este din marmură roz, conform descrierii Vatican News.

După terminarea ceremonialului trandafirul alături de Statuia Sfintei Fecioare vor fi fost așezate în interiorul Mănăstirii franciscane din Șumuleu Ciuc.