| helpme25 a întrebat:

Salutare, sunt din Basarabia, cum ajung de la Iasi la mormintul parintelui Arsenie Boca de la Prislop?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu masina personala daca nu vrei sa schimbi vreo 2 trenuri si ceva autobuze si sa faci 15-18 ore pe drum

| Anonimuserr a răspuns:

Vi în România cu trenul, avionul mașina și te duci în Jud. Hunedoara la Mănăstirea Prislop din Țara Hațegului.
Când ajungi la Silvașu de Sus întrebi acolo pe localnici, sau dacă vii direct la Mânăstire e perfect la Mănăstirea Prislop.

| helpme25 explică (pentru Anonimuserr):

Nu stii cu cazarea, cum, unde se poate?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu imi vine sa cred cati cred in acel preot satanist...

Crezi ca te vindeci de boli daca te duci si pupi o poza?

Incearca sa privesti aceasta problema din alt unghi.iar atunci vei vedea ca am dreptate.

De obicei daca unu spune ceva se iau si ceilalti dupa el.

Acum cateva saptamani niste oameni din ucraina au vazut un geam murdar si au zis ca e sfanta maria deci e ceva extrem de penibil.

Si ca acest caz sa fie si mai penibil au scos acel geam si lau dus cu popa la biserica deci...ce sa zic...

"PENIBIL"

Cine e ca mine va intelege cine nu....treaba vostra dar o sa vedeti mai tarziu

| helpme25 explică (pentru anonim_4396):

Te rog sa te calmeziwinking

| DesertRat95 a răspuns:

E langa Hateg, Judetul Hunedoara. Aflii de pe la oameni din zona exact cum ajungi.