| AdrianoAdi77 a întrebat:

Salutare TPU, ce mijloace de reclama credeti ca ar avea succes sa-mi acaparez clienti pentru transport persoane? Fac lucrul acesta de putin timp si am inceput printr-un anunt pe OLX dar nu are mare succes adica pe luna am 2-3 plecari. Pretul il am destul de bun circa 1leu/km dar multi prefera microbuzele din autogară.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Fluturași puși prin hoteluri / pensiuni din zonele unde faci transportul respectiv. Oferte de voucher-e pe site-uri de profil (ex.: plătești un bilet și merg doi).

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Identifica si studiaza foarte bine concurenta.Afla apoi unde-si fac ei reclama si publicitate. Daca poti oferi servicii peste ale lor(pret,calitate) plaseaza-ti oferta langa a lor, altfel evita.E o piata grea, concurenta multa, dar nu-i greu de depasit, singur insa iti va fi mai greu, apeleaza si la cercul de cunostinte sa te ajute...

| AdrianoAdi77 explică (pentru Adrian_Mares_1972):

Singura concurenta sunt microbuzele din autogară care au curse zilnice si de aceea au si pretul mai mic, momentan am acaparat cativa clienti care s-au simtit bine la drum si sper sa urmeze recomandarile din partea lor. Am sa incerc cu mai multe anunturi pe diferite site-uri.