| vegeta a întrebat:

Salutare TPU vreau sa intreb si eu ceva sa merita sa ei o masina pa GPL adica ma refer daca cade piesele mai usor sau ceva de genu? Si inca o intrebare in caz ca faci doamne fereste accident cu masina care este pa GPL exista pericolu sa explodeze?

4 răspunsuri:
| GeorgeH17 a răspuns:

GPL este mai ieftin si se merita sa cumperi o masina pe GPL daca nu vrei viteza de la ea.
1.GPL afecteaza timpul la care o masina prinde 100km/h.
2. Piesele masinu nu sunt afectate daca instalatia este montata corespunzator.
3. In cazul unui accident este un risc mai mare sa explodeze rezervorul pe GPL de cat pe benzina sau motorina.
4. Iarna va trebui sa ai benzina in rezervor altfel va poni mai greu(mai intai pornezti pe benzina masina s pe urma schimbi - ai un comutator in masina)
Cam asta e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se merita.
Daca este montata corespunzator poate merge chiar mai bine pe gpl.
Doar la masinile cu carburator exista o pierdere de 10% a puterii.
Cat despre explozii nu s-a auzit mai nimic.
Rezervorul este destul de protejat.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Doar motorul se duce nu si celelalte piese

| Gabrieldoareu a răspuns:

In niciun caz! Merita, dar nu trebuie sa intri in parcari subterane! Atat!