| LohneheriusAy a întrebat:

Salutare TPU! Vreau sa merg marti pana la Drobeta Turnu Severin ca sa vizitez orasul, si m-am gandit ca ar fi fain sa ajung si la Portile de Fier 1 ( am vazut ca este in zona ). Intrebarea este daca stie cineva ce mijloc de transport pot lua marti ( ori din Drobeta, ori din Orsova ) pentru a ajunge la Portile de Fier, la ce ora, cat costa si cum fac sa ma intorc in oras. Multumesc anticipat! DAU FUNDĂ!

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pe gerul asta, cand se anuleaza transporturile si se recomanda statul acasa din cauza vremii?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la gara de nord la casa de bilete si întreaba acolo.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru LohneheriusAy):

Cum sa nu stie, de aceea se numeste informatii CFR, alea stiu mersul trenurilor rutele, daca nici alea nu stiu atunci cine ai vrea sa stie mama?

Răspuns utilizator avertizat
| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru LohneheriusAy):

M am uitat pe google si cel mai repede ai ajunge cu avionul, este cel mai sigur, sau cu masina dar faci 7 ore si este drum lung, dar cu avionul faci mai putin si calatoresti si confortabil, drum bun.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru LohneheriusAy):

Cauta pe google si vezi ce scriu ei nu fac misto, dar daca nu crezi sa fi sanatos. Sau sanatoasa ca nu stiu ce esti fata sau baiat. Informeaza te inainte sa arunci cu piatra.