| Andrei2790 a întrebat:

Salutare tuturor, am auzit de la cineva ca este o parcare in Brasov sau pe langa Brasov de unde poti vedea orasul de sus.Nu gasesc nicaieri nimic de ea si as vrea sa va intreb pe voi.Vreau sa ajung cu masina. Daca ati putea sa imi dati ceva coordonate ar fi minunat.Multumesc.
Dau funda!

PS: Pe Tampa am inteles ca nu poti ajunge cu masina, decat cu telecabina.Eu vreau sa ma duc seara la 00:00 deci trebuie sa ajung undeva intr-o parcare cu masina de unde pot vedea Brasovul.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Drumul care duce spre Poiana Brasov (strada Stejerisului parca) are o groaza de locuri din care poti vedea Brasovul si sunt si zone de parcare

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Prietene vezi ti de treaba. Citeste intrebare si pe urma umfla te in pene

| Lola05 a răspuns:

Da, este. Îți trimit un link care conține poză cu parcarea, exact cum arată.
http://www.brasovultau.ro/......edere.html
Scuze de subiectul articolului, poza e esențială aici :)))
Punctul acesta de belvedere se află pe drumul spre Poiana Brașov, ți-am trimis imaginea ca să știi exact unde să oprești. Am fost și eu pe acolo de câteva ori, se vede foarte frumos orașul :)
Pentru a vedea orașul și mai fain urcă pe Tâmpa! Eu am urcat pe jos (sunt mai munțomancă de fel) dar poți alege telecabina. Chiar e minunată priveliștea de acolo (exact unde scrie BRASOV)... Off, din cauza ta mi s-a făcut așa de dor de orașul ăsta... :(

| ȘefuLaValută a răspuns:

Parcare e mult spus, mai mult un acostament

| Florian_Geany_1972 a răspuns:

Daca vrei sa stii unde se afla doar urmareste-mi pasii.
1)Intra pe google
2)Scrie google maps
3)Si scrie Brasov sus acolo, si cauti.

Funda te rog?

| suntserios a răspuns (pentru Florian_Geany_1972):

Pe raspunsul asta de 2 lei vrei funda?

| Andrei2790 explică:

Acostament gen sau undeva unde poti vedea.Am inteles ca ar fi spre poiana Brașov un loc de genul asta.