| andreutz a întrebat:

Va deranjez cu o intrebare, si as prefera sa imi raspunda doar cei care au habar cat de cat despre ceea ce vorbesc. Intentionez sa plec zilele astea (mai bine zis sa dau o fuga de o zi) pana in chisinau, si vreau sa stiu daca am nevoie de pasaport sau vreo anumita suma de bani care sa o declar la vama. Mentionez ca vreau sa iau trenul sau autocarul din iasi, eu fiind din piatra neamt. De asemenea, orice sfat sau idee traznita despre ce as putea face in ziua respectiva in chisinau este binevenita happy

4 răspunsuri:
| andreutz explică:

Zazule, ca de obicei esti la datorie happy multumesc mult pentru ajutor alonet si catalina... o sa incerc sa nu uit de acele dulciuri...si apropo, un sfat pentru eventuala cazare in chisinau? adica sa nu isi bata joc de tine, cum se intampla destul de des prin romanica de altfel.

| alonet a răspuns:

Am fost in moldova (ungheni) in 14 martie, iti trebuie pasaport nu te intreaba nimeni de bani, cand vi inapoi o sa te caute de tigari s bautura, si sunt case de schimb valutar cam peset tot fi atent sa nu aiba comisioane, coerenta de bani e 4 lei de a lor 1 leu de a nostru, daca ajungi in magazin cauta dulciuri de la "bucuria" sunt bune (meteorit, chisinau de seara, DoReMi si mai erau cateva dar le recunosc doar dupa ambalaj happy in rest tine cont ca au mult din ceea ce inseamna rusia in ei (cand e vorba de scandal, nu stau la negocieri) un lucru bun ce il au: alimentele sunt realizate dupa retete vechi si tehnologi pe masura, asa ca sunt mai sanatoase; si sunt extraordinari de ospitalieri, si-ar da tot din casa numai s ate simti bine, sa nu uiti ca moldova e renumita si pentru cel mai mare sortimente de vin din EUROPA
p. s. recomand autocaru, decartamentu sinelor din moldova e mai lat si stai la vama 2 ore pana il adapteaza dupa sinele lor happy

| Cathy_1290 a răspuns:

Eu sunt din Chisinau si am fost si la Piatra Neamt si iti spun ca iti trebuie pasaport si nici o suma de bani pentru vama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cristos a Inviat! Am o amica din Chisinau pe care am rugat. o sa iti raspunda.Nu stiu daca o sa iti lase raspuns, dar, il scriu eu asa cum mi-a spus ea"tongueasaport trebuie, bani nu trebuie de lasat, viza nu trebuie".