| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, voi zbura in curand Bucuresti Viena cu laudamotion cu check-in-ul online facut doar cu rucsacul. Intrebarea este, mai trebuie sa stau la check-in-ul din aeroport sau pot sa trec direct la security? Care este greutatea maxima admisa pentru rucsac?
Pot sa am laptop si acumulatorul?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, daca nu ai bagaj de lasat si ai check in facut nu mai trebuie sa stai la birou.

| mihai69 a răspuns:

Desigur că te poți duce direct la security check. Dar unele companii solicită ca bagajul de mână să fie verificat și etichetat ca atare la check-in. Nu știu ce politică are LaudaAir - verifică pe s@itul lor sau cere detalii pe mail.
Ai voie cu laptop și acumulator; e bine să ai destul curent în el cât să pornească în fața celor de la controlul de securitate dacă ți se solicită asta. De asemenea, dacă îl ai la tine, trebuie scos din geantă și deschis când îl pui pe bandă pentru scanare.