| larousee a întrebat:

Sambata vreau sa merg cu masina in Viena. apoi sa ma intorc si prin Budapesta? fac ocol mare de pe autostarda pentru Budapesta?
Daca ati fost recent, sau daca stiti... ce taxe trebuie platite? vignete, sau alte taxe. si unde mai exact? ca am auzit ca in ungaria trebuie mai multe vignete sau taxe de drum. sa nu gafez sa iau vreo amenda tongue

Răspuns Câştigător
| emanuelf a răspuns:

Ca taxe trebuie sa-ti iei vigneta (minim imi pare e 6 zile, cam 6 euro) obligatoriu cum intri in Ungaria pentru ca fac controale video dupa nr de inmatriculare, iar in legatura cu Budapesta eu cand merg o ocolesc: cand intri in Budapesta esti pe M3 apoi iei M0 si iesi pe M1. Inapoi faci invers. Parerea mea e ca-ti convine sa ocolesti pentru ca nu prinzi traficul din centrul orasului. Fundita?

2 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

E o singura vignieta pentru toate autostrazile.

| larousee explică:

Ok. dar spune`mi daca exista o singura vigneta pentru M0 M1 M3. sau trebuie luate separat. la intoarcere din viena oricum vreau sa merg in budapesta pentru ca n-am fost niciodata happy