| HyperionCo a întrebat:

Se controleaza continului laptopului la iesirea in tara ( sau intrare in alta tara din UE)? In 2010 era un proiect de lege international in acest sens, insa nu stiu noutatile.

3 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Nu s-a aprobat nimic, nu-ti face probleme, dar tare-as vrea sa-i vad eu cum ne cheama la check-in cu 3 zile inainte de plecarea avionului, nu cu 2 ore, sa aiba timp sa verifice continutul laptopurilor si al stickurilor usb laughing isterie curata, nu se mai face bine omenirea asta la capul ei...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Legea ACTA de care vorbesti tu nu a fost aprobata...deci poti sa treci linistit din tara fara a-ti face griji ca o sa-ti controleze cineva folderele xxx bine ascunse in My Computerwinking

| HyperionCo explică (pentru anonim_4396):

Nu neaparat ACTA, ci daca exista orice lege / protocol prin care ei ar avea voie sa imi cotrobaie prin laptop